1. Nie rozumiesz dlaczego, ale uciekasz z kolejnego związku? 
  2. Chcesz przyjąć niespodziewaną propozycję pracy, ale znowu coś każe ci natychmiast się wycofać pod pretekstem np. nieatrakcyjności oferty?
  3. Męczy cię noszenie „masek”, ale ostatecznie coś za każdym razem rozkazuje ci grać?

Autor: Izabela Kaźmierczak

Autor: Izabela Kaźmierczak 
#postanowiena_noworoczne 

Początek roku to czas, w którym robienie noworocznych postanowień jest niczym tradycja. Podsumowujemy i zostawiamy za sobą minione 365 dni, by zacząć w pewnym sensie od nowa. 

Jesienią i zimą u niektórych osób pojawiają się niepokojące symptomy związane ze spadkiem nastroju. Pacjenci skarżą się na uczucie smutku, przygnębienia, spadek zainteresowania życiem towarzyskim. Często zgłaszają się z powodu narastającego zmęczenia czy nieustannej senności. Objawy te mogą wskazywać na pojawienie się sezonowych zaburzeń nastroju (seasonal affective disorders – SAD). 

 

 

AUTOR: Izabela Kaźmierczak
Zaburzenia depresyjne stają się coraz bardziej powszechne i/lub coraz więcej osób decyduje się o nich otwarcie mówić. Termin „depresja” wszedł na dobre do naszego codziennego języka. Słyszymy często o „depresji jesiennej”, „poporodowej”, „pourlopowej”, czy też jest wypaleniu zawodowym.

"Matki, które nie znajdują satysfakcji w związku małżeńskim, albo samotnie wychowują dziecko, nieświadomie uruchamiają mechanizmy kompensacyjne i wszystkie swoje niezaspokojone potrzeby emocjonalne lokują w dziecku. (...)